O cvičáku

Školička

Výchova štěněte začíná okamžikem narození. V této fázi si štěně osvojuje první návyky, které jeho budoucí majitel většinou ovlivnit nemůže. Ovšem v okamžiku příchodu do nové rodiny je potřeba začít s „výchovou“. Je potřeba si ujasnit co od tohoto soužití očekáváte a podle toho nastavit jasná a neměnná pravidla. K tomu, aby jste minimalizovali možné výchovné chyby, jsme zřídili tzv. školičku pro začínající psovody, kterou máme rozdělenou na školičku všeobecnou (socializační) a specializovanou sportovní školičku. Školička všeobecná se schází každé pondělí před 16:30 hod. V 16:30 začínáme cvičit. Zde Vás naučíme: přivolání pejska, chůzi na vodítku a u nohy, sedni, lehni, základ aportu a odložení. Samozřejmá je socializace (chování psa vůči psům a osobám), štěněcí hrátky, společná procházka městem, příp. návštěva restaurace, lesa, řešení individuálních problémů… V závěru v případě zájmu pořádáme soutěž, při které si účastníci mohou změřit síly a porovnat výsledky, kterých se svými svěřenci dosáhli. Školička specializovaná (sportovka) je každou neděli od 9 hod a v týdnu vždy po předchozí dohodě. Cílem je příprava psů na zkoušky a soutěže dle českého zkušebního řádu ČKS a mezinárodního zkušebního řádu FCI. Protože v dnešní době sportovní kynologie vyžaduje přesné provedení cviků, tak je nutné s cílenou přípravou štěněte začít co nejdříve.

       
Všem novým zájemcům doporučujeme podívat se na „sportovku“ v neděli a školičku v pondělí a pak se rozhodnout.

Věk psa:
Do školičky přijímáme pejsky všech barev a velikostí od ukončeného 3. měsíce života. Je lepší pro vás i pro pejska, pokud přijdete s takto malým štěňátkem, kdy se štěně přirozenou hravou formou učí nové věci. Učí se fungovat mezi ostatními pejsky, hravou formou probíhá socializace štěňátka a za pár měsíců máte ze štěňátka nebojácné hravé zvířátko, které umí hezky chodit u nohy na vodítku i bez něj, umí povel sedni, lehni, čekej, ke mně….dále umí přejít kladinu, proběhnout tunel, slalom, nebojí se větších pejsků ani lidí. Pak už jen dolaďujete detaily a cvičení je pro vás i pro štěně radostí.  Nemusíte řešit špatné návyky, pokud pejska necháte vyrůstat bez cvičení a formování , v roce věku už se špatné návyky hůře korigují.

S sebou:
Obojek (klidně i látkový), krátké jednoduché vodítko, které běžně používáte, příp. 10m šňůru (nemusí být). Hlavně hodně mlsinek, dobrou náladu a oblíbenou hračku! A na 1. hodinu očkovací průkaz psa.

Cena: 150kč za 1lekci nebo 1500kč/10lekcí – formou permanentky

 

Výcvik a členství
Nové členy přijímáme kvartálně většinou z absolventů naší školičky. Každý výcvik je věnován cvikům poslušnosti a to ve skupinkách či individuálně. Při příznivých klimatických podmínkách probíhá nácvik stop.

Věk psa: Stáří psa není nijak omezeno. Výcviku se mohou účastnit psi všech plemen s platným očkováním.

Cena:

člen ZKO Chlumec        1500,- Kč/roční členství v naší ZKO včetně poplatků ČKS

hostování                       1000,- Kč/ rok

šlapné                             50Kč/ 1návštěva / 1pes

Výcvik obran
Výcvik obran probíhá několikrát měsíčně, dle časových možností figuranta. Od roku 2012 spolupracujeme s figurantem 1. třídy Tomášem Urbanem. Tomáš však není naším členem, proto se obrany platí individuálně přímo jemu. Obrany jsou přístupné i nečlenům naší organizace.

Rozpis výcviku

  • Školička pro štěňátka, poslušnost a socializace, hry: každé pondělí od 16:30 h.
  • Pokročilí ve výcviku: pondělí od 17.30hodin
  • Sportovní kynologie a specializovaná školička: : neděle od 9:00h.

Na Facebooku máme založenu skupinu ZKO Chlumec nad Cidlinou, rádi v ní přivítáme všechny členy a přátele naší ZKO.

Jak se k nám dostanete?
Popis cesty včetně mapky najdete v sekci kontakt.

….těšíme se na Vás i na Vašeho pejska!